• האם ציפוי שמשות מגביל את הראיה כלפי חוץ?


חומרים באיכות נמוכה בהחלט מגבילים את הראיה, שלא לצורך. ככל שנבחר בחומרים איכותיים יותר כך תמנע הירידה באיכות הראיה מתוך הרכב בתאורה מוגבלת (בלילה), ואף תשתפר חדות הראיה ,ע"י מניעת הסנוור, ביום. החומרים מגיעים בדרגות שונות של כהות.

האם כל ציפוי מסנן קרינת UV ובאיזה שיעור?

מרבית הציפויים מסננים קרינת UV בשיעור של 99%. בתחום הרכבים מסננים הגוון הבהיר ביותר והכהה ביותר את קרינת ה UV באותו שיעור.

מה אורך החיים של ציפוי שמשות על רכבים/ מבנים?

ברכבים ציפוי איכותי יחזיק מעמד גם 20 שנה, החומר לא דוהה ואין סיבה שיתקלף. חומרים פשוטים/ התקנות לא איכותיות עלולים לסיים את חייהם לפני שתחלוף שנה. על כן יש להזהר ממחירים מפתים ורצוי לראות עבודות של מתקינים אחרי שחלפה לפחות שנה. במיבנים האחריות ניתנת בד"כ ל-10 שנים ולהתקנות חיצוניות ל-5 שנים.

האם התקנת ציפוי שמשות ברכב דורשת פירוק החלונות או פתיחת דפנות הדלתות?

ישנם הרבה מתקינים אשר יפתחו את דפנות הדלתות, בעיקר כאלה אשר עסקו בעבר בתחום אביזרי הרכב. כאשר מתקין מצויד בכלי עבודה מתאימים ניתן בטכניקות מיוחדות להתקין את הציפוי בצורה מושלמת ללא צורך בפירוק כלל. צורה זו תמיד עדיפה כדי להימנע ממצבים לא נעימים של חלקים שנשברו או שלא חזרו לתפקד כמו שהיו.

מה זה הכהיית שמשות בלייזר?

טבילה/ לייזר/ השחמה הם כינויים שונים לשיטת צביעת החלונות. שיטה זו אינה יותר טובה מהדבקה מהסיבה שהצבע מתחיל לדהות כעבור מספר חודשים וזו גם הסיבה שמי שעושה זאת נותן אחריות לשנה בלבד. בעמוד לייזר/ טבילה ניתן לראות דוגמאות לתוצאות.

מה היא שיטת ה"טבילה"?

מלבד הדבקה קיימת שיטת ה "טבילה". החלונות מפורקים ונטבלים בתמיסה המכילה פיגמנט ומתכת. ע"י העברת זרם חשמלי נצמדים החומרים לזכוכית. בסיום התהליך הזכוכית מקבלת, בנוסף לגוון, השתקפות כמו של מראה בשל נוכחות המתכת בתמיסה. שיטה זו אינה חוקית ואינה מומלצת משום שהפיגמנט (מרכיב הצבע) דוהה בתוך מספר חודשים והמראה הסופי אינו יפה (ניתן לראות תמונות בעמוד "טבילה/ לייזר"). על עבודה זו בד"כ ניתנת אחריות למשך שנה בלבד.

האם יש שיטה "חוקית" ו "לא חוקית" להכהיית שמשות, ומה מותר?

תקנות התעבורה הן חד משמעיות ומתייחסות לכל שיטות ההכהייה ולכל סוגי הרכבים באופן שווה! התקנה מתירה להכהות את השמשות שבצידי הרכב בלבד, למעט בדלתות הנהג והנוסע שלידו.

היכן וכיצד מתאמים התקנה?

רעננה, רח' עמל 25, מול קניון רננים.
לתאום התקנה יש להתקשר לאלון: 0544-565728 או לשלוח מיסרון או להשאיר הודעה דרך האתר כולל פרטי הרכב ושנת יצור.